چطور فلفل بکارم؟ دستورالعمل کاشت فلفل

فلفل‌ها بومی مکزیک، آمریکای مرکزی و شمال آمریکای جنوبی هستند. در سال 1493 به اسپانیا، اروپا، آسیا و مناطق دیگر برده شدند. امروزه مکزیک بزرگترین کشور تولید کننده فلفل در جهان است.

چه طور فلفل بکارم؟

تاریخچه فلفل

فلفل شیرین که به فلفل زنگوله ای(Bel peppers) هم معروف است به همراه فلفل‌های تند چیلی به گونه Capsicum annum تعلق دارند. ارقام این گونه تنوع رنگی زیادی دارند و از زرد و نارنجی، قرمز تا بنفش است.

سازگاری محیطی فلفل

آب و هوا یکی از فاکتورهای مهم در کاشت و سازگاری یک گیاه در منطقه جدید است. رشد فلفل به طول فصل رشد و دمای متوسط آن بستگی دارد. رشد گیاه در دماهای پایین تر از 10 تا 12 درجه سانتی‌گراد متوقف می‌شود و برگها در 6 درجه سانتی‌گراد از بین می‌روند و ریزش گلها اتفاق می‌افتد البته در دماهای بالاتر از 35 درجه هم همین اتفاق می‌افتد. دمای پایدار که بین کمترین و بیشترین دما اختلاف زیادی نباشد مناسب است. دمای روز 25 تا 28 درجه و دمای شب 16 تا 18 درجه مناسب است. فلفل های تند نسبت به فلفل های شیرین به دماهای بالاتر مقاومت بیشتری دارند.

ارقام ففلفل

دمای رشد و جوانه زنی فلفل

دمای جوانه زنی فلفل 23 و متوسط دما 26 تا 28 و بیشترین حد آن 30 درجه است. دمای دوران رویشی 21 تا 28 و دمای شب در دوران تشکیل میوه 15 تا 20 و در طول روز 20 تا 28 درجه باشد.

سرمازدگی در دمای زیر 6 درجه و یخ زدگی زیر 1 درجه اتفاق می‌افتد و در منفی 2 درجه از بین می‌رود.

رطوبت نسبی رشد فلفل مانند اکثر سبزیجات 65 تا 85 درصد است. رطوبت زیاد باعث بوجود آمدن بیماری‌های قارچی و خشکی باعث عدم گرده افشانی و تشکیل میوه می‌شود.

نیازهای خاکی انواع فلفل

از عوامل مهم در تشکیل محصول مناسب داشتن خاک حاصلخیز است. مقدار تولید و کیفیت محصول فلفل به حاصلخیزی خاک و سطح عناصر غذایی خاک وابسته است. به خاکهای به شدت رسی سازگار نیستند و خاکهای متوسط مثل شنی لومی برای آن مناسب‌تر است. در اغلب خاکهایی که زه‌کشی کافی حداقل تا عمق 60 سانتیمتر داشته باشند قابل کشت هستند.

انواع محصولات فلفل

جنس Capsicum شامل 20 تا 27 گونه است که 5 گونه از بین آنها اهلی شده و قابل مصرف است.

ارقام اصلاح شده این گونه ها در سرتاسر جهان در حال کشت هستند.

فلفل

باکاتوم

چاینیز

فلفل
فلفل

روش کاشت فلفل

آماده سازی خاک برای کاشت فلفل

آماده سازی اولیه خاک برای رشد بهینه ریشه در خاک و آسان شدن نفوذ ریشه در خاک است. مزایای شخم زدن برای کشت فلفل شامل: توسعه کافی ریشه، کاهش فشردگی خاک، توسعه بیشتر ریشه و دسترسی بیشتر ریشه به اکسیژن، عملکرد بیشتر، رشد بیشتر، سازگار شدن بیشتر نسبت به استرس خشکی، کاهش بیماری های ریشه، شکستن لایه‌های سخت افقی، نفوذ بهتر آب و جذب بیشتر عناصر غذایی توسط ریشه. انتخاب نوع شخم زدن و خاکورزی بستگی به نوع خاک، نوع کشت، آب در دسترس و مسائل اقتصادی دارد. عمق شخم مناسب تقریبا باید بین30 تا 60 سانتی‌متر باشد.

 

زمان کاشت فلفل

زمانی که دمای خاک و هوا به حداقل دمای مناسب برای رشد رسید(حدود 12 تا 15 درجه) زمان انتقال نشا رسیده است. در مناطق گرم که عاری از دوره یخبندان هستند در اواسط بهمن تا اواسط اسفند، مناطق معتدل از شهریور تا اسفند، درمناطق سردسیر از مهر و آبان. در گلخانه‌ها که تمام شرایط تحت کنترل است در تمام سال کشت می‌شوند.

یکی از مهم ترین مسائل در تولید میوه فلفل گرده افشانی است که بوسیله باد یا حشرات انجام می‌شود و در محیط باز بهتر از گلخانه می‌باشد. دمای مناسب برای گرده افشانی و تولید میوه بین 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد  است.

عواملی که سبب ریزش گلهای فلفل می‌شوند شامل:

شدت نور کم

کودهای ازته زیاد

آسیب حشرات

بادهای گرم و سوزان

برای داشتن میوه های کافی کشاورزان باید از ارقام مقاوم به شرایط منطقه کاشت کنند. آبیاری با برنامه انجام شود. کوددهی مناسب و استفاده از سموم مناسب در زمان حمله آفات. در شرایط مناسب با کنترل رشد رویشی و میوه فلفل می‌تواند مانند یک گیاه چندساله باشد. عواملی مانند دماهای بالا، دماهای پایین، رطوبت بالا، رطوبت خیلی کم نور کم، دمای بالا و نور کم بر گرده افشانی تاثیر گذارند.

تولید نشای فلفل

بهترین دما برای جوانه زنی بذر فلفل بین 20 تا 25 و نهایتا 30 درجه سانتی‌گراد است. محیط کشت و ظروف کشت باید استریل باشند و بستر باید دارای زه کشی و هوای کافی باشد. محیط کشت می‌تواند ترکیبی از پیت، پوست تنه و ورمیکولایت یا ترکیب پرلایت و کوکوپیت باشد. pH مناسب برای بستر تولید نشا حدود 6.5 مناسب است.

عواملی مانند سرمای هوا تا 7 درجه سانتی گراد، تغذیه و کوددهی زیاد، بزرگ شدن بیش از حد نشا در زمان انتقال نشا و تفاوت دمای زیاد بین خزانه و مزرعه باعث ایجاد آسیب های فیزیولوژیکی نشا می‌شوند.

نشا

تراکم کشت گیاه فلفل در متر مربع حدود 3 تا 4 گیاه است و اگر تراکم بیشتر از این حد شود تهویه بین بوته‌ها کمتر و رطوبت بیشتر شده و بروز انواع بیماریها بیشتر می‌شود. نشاها قبل از انتقال به زمین آبیاری شوند و رطوبت زمین هم مناسب باشد.

کوددهی مناسب فلفل

در دوران پرورش نشا از کودهای کامل مانند 20-20-20 استفاده شود. بعد از انتقال به مزرعه از کود سه بیست و قبل از رسیدن به دوران گلدهی از کودهای فروت ست(دارای روی، بر، ازت و اسید آمینه) استفاده شود. بعد از تشکیل میوه از کودهای کامل پتاس بالا استفاده شود. کودهای خاکی زیر قبل از کاشت اضافه می‌شوند به جز ازت که در سه نوبت مصرف می‌شود.

کوددهی فلفل

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها

 

 

 


منبع : SWEET & HOT PEPPERS PRODUCTION GUIDELINE- WWW.STARKEAYRES.CO.ZA• MEMBER OF THE PLENNEGY GROUP
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹