کاشت گیاه استویا

استویا گیاهی است که دارای ترکیبات کربوهیدراتی زیادی است و 200 تا 300 بار شیرین تر از قند است. ماده ای که در استویا وجود دارد تاثیرات انسولینی در سلولهای بتای پانکراس دارد زیرا باعث افزایش ترشح انسولین و کاهش سطح قند خون می‌شود.

استویا چیست؟

 گیاه استویا(Stevia rebaudiana) به عنوان جایگزینی برای شیرین کننده‌ها استفاده می‌شود. این ماده بدون کالری است که می‌تواند افراد زیادی را از دیابت نجات دهد زیرا می‌تواند جایگزین شیرین کنندههای مصنوعی باشد. علاوه براین گیاه استویا حاوی ویتامین ث، کلسیم، نیاسین، آهن، منیزیم، پتاسیم، بتاکاروتن، پروتئین و فیبر است.

تاریخچه گیاه استویا

در سال 1887 در آفریقای جنوبی گیاه استویا توسط گیاه شناسی شناسایی شد. در سال 1900 ترکیبات آن شامل گلوکوزیدهای مسئول شیرین شدن گیاه در برگ آن کشف شدند و بعدها هم به عنوان شیرین کننده مورد استفاده قرار گرفت.

آب و هوای مناسب برای کاشت استویا

استویا گیاهی چند ساله علفی است بومی پاراگوئه و بریزیل است. کشت این گیاه در عرض‌های جغرافیایی بالاتر باعث افزایش مقدار گلوکوزید می‌شود. آب و هوا و تغذیه در تشکیل مواد شیرین کننده موثر هستند. در دماهای کمتر از 20 درجه سانتیگراد و طول روز کمتر از 12 ساعت مقدار رشد گیاه کمتر می‌شود. درطول روزهای 16 ساعت و بیشتر رشد رویشی و تولید ماده شیرین کننده بیشتر می‌شود.

آب و هوای نیمه مرطوب و نیمه گرمسیری و دمای منفی 2 تا  مثبت 40 درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند. در دماهای بالا یعنی هوای گرم و نور شدید برگ بیشتری تولید می‌کند. رشد آن در بهار و تابستان بیشتر می‌شود. زمان کاشت آن از دی ماه تا اواسط فروردین ماه می‌باشد.

خاک مناسب برای کاشت استویا

استویا در خاک با بافت متوسط با زه کشی، مواد غذایی کافی و دارای مواد ارگانیک رشد خوبی دارد. برای رشد این گیاه  pH مناسب بین 6 تا 7 و رطوبت کافی مورد نیاز است همچنین شرایط غرقابی برای کشت آن مناسب نیست. در طبیعت این گیاه در خاک‌های اسیدی و شنی نزدیک باتلاق ها رشد خوبی دارد و تمایل دارد رطوبت تامین شود.

گیاه استویا

کود دهی گیاه استویا

کودهای مورد نیاز استویا مانند اوره باید در سه نوبت یک نوبت قبل از کاشت و دو نوبت دیگر بعد از اولین و دومین برداشت برگ اضافه شوند. این گیاه به مقدار کم اوره و به پتاسیم و فسفر به مقدار زیادتر نیاز دارد. ترجیحا استفاده از منابع ازتی که به تدریج آزاد می‌شوند برای این گیاه بخصوص در خاکهای فقیر بهتر است. در صورتی که علائم کمبود بر را به شکل لکه های برگی نشان داد باید از بوراکس 6% استفاده شود.

تکثیر گیاه استویا

به دلیل اینکه جوانه زنی بذرها خیلی خوب انجام نمی‌شود تکثیر رویشی بهترین روش است. استویا گیاهی چند ساله است و به دنبال برداشت محصول ریشه‌های مادری در فصل رشد جدید گیاه تازه تولید می‌کنند.

آبیاری استویا

در شرایط خشکی رشد کمی دارد. آبیاری اسپرینکلر بهترین روش آبیاری است. این گیاه به آبیاری سبک و منظم در طی رشد نیاز دارد و به تنش خشکی بسیار حساس است. فواصل آبیاری در تابستان بین 3 تا 5 روز بهترین نتیجه را می‌دهد. برای کاهش تاثیر تنش گرما و خشکی افزودن مالچ اطراف گیاه مفید است.

مزرعه استویا

برداشت استویا

زمان برداشت به نوع زمین، رقم و فصل بستگی دارد. اولین برداشت حدود 4 ماه بعد از کاشت و برداشت‌های بعدی هرکدام 3 ماه یکبار انجام می‌شود. بهترین زمان برداشت اواسط شهریور تا اواسط مهر  زمانی که ارتفاع بوته‌ها به 50 تا 70 سانتی‌متر رسید می‌باشد. روزهای کوتاه گلدهی را کاهش می‌دهد. برای داشن بیشترین مقدار گلیکوزید استویول اوایل تا  اواسط گلدهی برداشت شود. بهترین روش برداشت بریدن شاخه‌ها با استفاده از قیچی باغبانی است. انتهای شاخه هم مانند برگها مقدار استویول زیادی دارد.

در سال می‌تواند تا سه برداشت اقتصادی داشته باشد. بهتر است از 10 سانتی‌متری سطح زمین قطع شود.

این کار باعث می‌شود که رشد جدید راحت تر انجام شود. در مصارف خانگی از این برگها به شکل تازه در چای به همراه نعناء استفاده می‌‌شود.

استویا

خشک کردن استویا

فرآیند خشک کردن برای از بین بردن رطوبت، تسهیل حمل و نقل و افزایش ماندگاری است ولی از مطلوبیت ظاهری مانند رنگ، بافت، عطر و روغن های ضروری را کاهش می‌دهد. گرمای زیاد در حین خشک کردن باعث از بین بردن خواص دارویی و ارزش تجاری این گیاه می‌شود. بلافاصله بعد از برداشت گیاه خشک می‌شود که این کار روی شیشه یا یک شبکه توری انجام می‌شود. برای خشک کردن باید در اتاقک‌های خشک کن و روی قفسه‌ها قرار داده شوند و هوای خشک از روی آن عبور داده شود.

بسته به مقدار گیاه مدت زمان لازم برای خشک کردن گیاه در دمای 40 تا 50 درجه سانتی‌گراد حدود 24 تا 48 ساعت طول می‌کشد. فرآیند خشک شدن استویا به گرمای اضافه نیاز ندارد و مهم ترین عامل برای خشک شدن تهویه و گردش هوا است. در گرمای پاییز استویا حدودا 12 ساعت بعد از برداشت خشک می‌شود. اگر فرایند خشک شدن خیلی طول بکشد برای مثال در آب و هوای مرطوب سطح استریول گیاه کاهش می‌یابد.

استویا خشک

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی

 

 


منبع : http://www.bioline.org.br/pdf?nd17092
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۴/۱۹