کاشت مارچوبه

مارچوبه یکی از گیاهان خانواده لیلیاسه است و گیاهی است که دو پایه نر و ماده آن از هم جدا هستند. گیاه مارچوبه(Asparagus officinalis) گیاهی چند ساله است و بعد از استقرار گیاه به مدت 15 سال قابل برداشت است. منشا این گیاه سواحل اروپا و آسیا است و تاریخچه آن به 200 سال پیش بر می‌گردد.

آب و هوای مناسب برای کاشت مارچوبه

مارچوبه در مناطقی که دارای دوره‌ای با دمای پایین یا خشک هستند هم سازگار است. کمترین دما برای جوانه زدن این گیاه 10 درجه سانتی گراد است. بهترین دامنه دمایی برای جوانه زدن این گیاه بین  16 تا 30 درجه سانتی گراد و بهترین دما برای جوانه زدن آن 24 درجه سانتی گراد است. این گیاه به آب و هوای خنک بخوبی سازگاری دارد، اگرچه سرعت رشد آن به دامنه دمایی حساس است. میانگین مدت زمانی که طول می‌کشد تا ساقه مارچوبه  در دمای 11 درجه سانتی گراد  از 10 سانتی متر به 25 سانتی متر برسد 5.5 روز و در دمای 25 درجه سانتی گراد 1.5 روز است.

جوانه های روی ریزوم(ساقه زیر زمینی) در دمای بین 16 تا 32 درجه سانتی گراد تشکیل می‌شوند. این گیاه به آبیاری نیاز دارد و از طرفی به خاک های خیلی مرطوب هم حساس است. اگر برای تولید بالا کاشته می‌شود به دلیل حساسیت به سرما و انجماد در مناطقی که سرمای دیررس بهاره و سرمای زودرس پاییزه دارند کاشته نشوند. البته اگر در دوران خواب یا رکود خود قرار داشته باشند به ندرت از سرمای زمستان آسیب می‌بینند.

خاک مناسب برای رشد مارچوبه

خاک مناسب برای کاشت مارچوبه باید عمیق، بدون قلوه سنگ یا سنگریزه زیاد باشد. به خاک نرم و با زه کشی، با بافت متوسط لومی شنی با مواد آلی ارگانیک نیاز دارد. نباید در خاکهای سنگین رسی لومی کاشته شوند. همچنین در زمین‌هایی که در گذشته در آن مارچوبه کاشته شده بود هم کاشته نشوند. این گیاه به خاکی با عمق متوسط 1.5 متر نیاز دارد.

برداشت مارچوبه

مارچوبه

اولین برداشت مارچوبه در بهار سومین سال بعد از کاشت انجام می‌شود. در سال سوم می‌تواند تا 1000 کیلوگرم در هکتار، در سال چهارم 2000 کیلوگرم و در سال پنجم تا 3000 کیلوگرم  در هکتار عملکرد داشته باشد. ارقام جدید با داشتن وزن بالاتر می‌توانند زودتر به این عملکرد برسند. اخیرا مارچوبه در مناطق ساحلی اقیانوس اطلس تولید می‌شود و به مصرف خرده فروشی یا صادرات می‌رسد.

خواص مارچوبه

مارچوبه

این گیاه منبع خوبی از نظر داشتن ویتامین آ و پتاسیم است. همچنین دارای مقادیر بالایی از ویتامین ث هست. دارای مقادیر کمی آهن، سدیم و کلر هم می‌باشد و هر 3 تا 4 جوانه 10 کیلو کالری انرژی دارد.

کاشت مارچوبه

بذر مارچوبه

کاشت بذر مارچوبه

بذر به دست آمده از گیاهان والد قوی نسبت به بذور پایه‌های ضعیف نسبت به بیماری ها مقاوم تر هستند. بذور ارقام قدیمی تر باید چندین بار انتخاب شوند. گیاهان پایه نر هیبرید در فروشگاهها به فروش می‌رسند. گیاهان نر نسبت به پایه‌های ماده عملکرد بیشتری دارند. قبل از کاشت بذرهای مارچوبه به مدت 3 تا 4 روز در آب دمای 30 تا 35 درجه سانتی گراد خیسانده می‌شوند. این خیس کردن باعث نرم شدن پوشش بذری و شروع شدن فرآیند جوانه زنی می‌شود که باعث جوانه زدن بذر یک هفته زودتر می‌شود. اگر بذور به شکل خشک در خاک خشک قرار داده شوند مناسب نیست.

در زمان کاشت بذر نباید عمیق تر از 2.5 تا 4 سانتی متر کاشته شوند که البته به نوع خاک هم بستگی دارد. خاکی مناسب است که سبک، دارای زه کش مناسب و با pH حدود 6.6 و عاری از علفهای هرز باشد. مقدار بذر مورد نیاز در 1000 متر مربع حدود 1 کیلوگرم است که می‌تواند در 1 هکتار 25000 بوته تولید کند. برای انتقال در بهار از گیاهان بین 30 تا 50 گرمی استفاده کنید.

فاصله بین ردیفها در زمین اصلی باید بین 1.25 تا 1.75 متر و بین گیاهان 30 تا 45 سانتی‌متر باشد. تقریبا در یک هکتار با این فواصل کشت تعداد 20000 گیاه مورد نیاز است. برای تولید عملکرد بالا می‌‌توانند نزدیک تر کاشته شوند ولی جوانه های بوجود آمده باریک تر و عمر ماندگاری آنها کوتاه تر هستند. در بهار گیاهان بیشتر از یک سال، کرون‌های کوتاه و ساقه های باریک را هرس کنید. برای کاشت 15 تا 20 سانتی متر از ساقه و ریشه را در خاک قرار دهید. جوانه ها رو به بالا قرار بگیرند. کنترل به موقع علف های هرز باعث افزایش تولید گیاه می‌شود. در مزرعه از مارچوبه های با عمر 8 تا 12 هفته کاشته می‌شود. برای تولید نشاء از سینی های کشت با اندازه سلولهای 5 سانتی متر یا بزرگتر و با مواد بستر استریل که شامل نیمی شن و نیمی پیت پر شده باشد استفاده می‌شود. زمان کاشت بذر برای نشا اواخر دی تا اواسط بهمن است. زمان انتقال به زمین اصلی در اواخر اسفند و اوایل فروردین است.

کوددهی به مارچوبه

زمین مارچوبه

تمام کودهای اضافه شده باید بر اساس نتایج آزمون خاک پیشنهاد شود. مارچوبه نسبت به کودهای مختلف جواب می‌دهد. قبل از انتقال نشاء به زمین از کود استفاده کنید همچنین به شکل سالانه و سرک هم از کودها استفاده کنید. در استفاده از کودهای آلی و بخصوص مصرف کود مرغی باید دقت کنید.

برای حفظ pH در محدوده 6.8 تا 7 از آهک استفاده شود. این گیاه به اسیدیته حساس است. مصرف آهک باید به شکل عمیق و یکنواخت انجام شود.

کودهای ازته

برای تولید قسمت مورد استفاده نیمی از کود نیتروژنه در زمان کاشت و نیمی دیگر با توجه یه شرایط آب و هوایی در تیر تا مرداد استفاده شود. برای کاشت مارچوبه نیمی از کودها قبل از کاشت و در مارچوبه‌های مستقر شده نیمی از آن قبل از برداشت و نیمی بعد از برداشت استفاده شود.

کودهای فسفره

این کود برای تشکیل محصول مورد نیاز است و بهتر است قبل از کاشت و بعد از برداشت به خاک اضافه شوند. می‌توان از 450 کیلوگرم در هکتار کودهای فسفره یا از کودهای کامل 0-20-0 استفاده کرد.

کودهای پتاسه

مارچوبه به پتاسیم بالایی نیاز دارد و افزودن پتاسیم علاوه بر قبل از کاشت باید در تیر تا مرداد هم استفاده شود. عناصر غذایی کم مصرف بخصوص بر برای رشد مارچوبه مورد نیاز است. اگر کمبود بر دیده شد از 1.75 تا 2.25 کیلوگرم کود دارای بر استفاده شود. همچنین می‌توانید عناصر کم مصرف را به شکل محلولپاشی هم استفاده کنید.

برای راحتی استفاده از کودها قبل از کاشت از نیتروژن، فسفر، کلسیم و منیزیم به صورت کم عمق با خاک مخلوط شوند.

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی

منبع

https://ag.purdue.edu/hla/fruitveg/Documents/pdf/veg%20standards/asparagus_veg_crops_guide.pdf


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۵/۲۲