چطور انجیر بکاریم؟

موطن اصلی انجیر اروپا، آسیا، آفریقا و نواحی مدیترانه‌ای بوده و جزء میوه‌های مناطق نیمه گرمسیری می‌باشد. از حدود 2800 سال پیش از میلاد مسیح استفاده از میوه و چوب آن رایج بوده است. در 19 استان کشور کاشته می‌شود و در سال‌های پر باران 20000 تن محصول تولید می‌کند. از نظر سطح زیر کشت ایران سومین کشور می‌باشد.

نیازهای درخت انجیر

درجه حرارت مناسب برای کاشت انجیر

دمای مناسب برای رشد انجیر 25 تا 35 درجه سانتی‌گراد است البته در درجه حرارت‌های بالای 42 درجه سانتی‌گراد کیفیت میوه کاهش می‌یابد. در دوران جوانی به سرما حساس تر است. در ماه‌های آذر و دی به سرمای 3- درجه آسیب دیده و در 9- درجه از بین می‌روند. تنه درخت تا 10- تا 12- درجه را تحمل می‌کند. ارتفاع درخت انجیر به 4 تا 5 متر هم ممکن است برسد.

بارندگی در ماه‌های خرداد و تیر و زمان برداشت میوه و زمان رسیدن میوه باعث وارد شدن خسارت می‌شود. بارندگی 300 تا 400 میلیمیتر در سال از آذر تا اردیبهشت برای کاشت دیم ایده آل است. تا ارتفاع 1800 متر از سطح دریا، طول جغرافیایی 48 تا 62 درجه شرقی و عرض 25 تا35 درجه شمالی مطلوب است.

خواص انجیر 

انجیر به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی یکی از موادی است که در کاهش سرعت رشد سلولهای سرطانی نقش دارد. در بیماری‌های گوارشی و کاهش وزن مفید می‌باشد.

انجیر

خاک و آب مناسب برای کاشت انجیر

EC مناسب آب آبیاری بین 4 تا 6 میلی موس بر سانتی‌متر است. به طور متوسطEC 10 دسی زیمنس را نیز تحمل می‌کنند. به بور(B) موجود در آب حساس است و مقدار بور نباید بیشتر از یک میلی گرم در لیتر باشد. بازده انجیر دیم به ازای هر میلی متر بارندگی بین 10 تا 25 کیلوگرم میوه است.

درختان انجیر که در مناطق گرم و خشک کاشته می‌شوند دارای میوه‌های کوچک‌تر و شیرین‌تر هستند و برای تولید انجیر خشک مناسب هستند.

خاک مناسب برای رشد انجیر خاک شنی سبک تا شنی لومی و از خاک‌های لومی رسی تا رسی سنگین است. در خاک‌های شور و قلیایی با pH 7.8 و زه کشی خوب هم سازگار است. pH مناسب خاک در انجیر دیم بین 6 تا 7.8 و بهترین خاک، خاک لمونی است. بارندگی طولانی که تهویه خاک را از بین ببرد رشد درخت را متوقف می‌کند.

احداث باغ انجیر

اتخاب رقم مناسب با منطقه: رقم مناسب باید با آب و هوای منطقه سازگار بوده و عملکرد بالا داشته باشد. در برابر شرایط نا مساعد سازگار، از نظر نوع مصرف خشکباری یا تازه خوری هم دقت شود.

تهیه بستر مناسب کاشت درخت انجیر

آماده سازی زمین شامل تسطیح، تراس بندی در اراضی شیب دار، حفر گودال، ایجاد تشتک است. به منظور جلوگیری از فرسایش خاک و حفظ آب در خاک انجام خاکورزی کم با گاوآهن قلمی  توصیه می‌شد.

برای این کار گودال هایی به طول و عرض 70 تا 80 سانتی‌متر یا 1 در 1.5 بسته به اندازه نهال‌ها حفر می‌شود.

توصیه کودی در کاشت انجیر دیم

چه کودی به انجیر بدم؟

مقدار ازت، فسفر و پتاس به میزان 100 گرم برای هر درخت جوان و 150 گرم برای هر درخت بالغ به همراه 50 گرم از عناصر میکرو به همراه کود آلی پوسیده یکبار در سال به شکل چالکود مصرف شود. برای درختان جوان، 36 گرم ازت، 7 کیلوگرم کود آلی برای هر درخت به شکل سالانه توصیه می‌شود.

برای درختان بالغ 144 گرم ازت و 30 کیلوگرم کود گاوی پوسیده در 3 تا 4 چالکود توصیه می‌شود. علاوه بر مصرف کود به شکل خاکی ترکیبی از عناصر ریز مغزی به خصوص روی به شکل سولفات و اسید بوریک به مقدار  6 در هزار یک نوبت در اواخر زمستان یا اوایل بهار انجام شود.

مصرف گوگرد در درختان انجیر

با توجه به آهکی بودن خاک های کشور برای افزایش جذب عناصر بخصوص فسفر، آهن و روی استفاده از 1 کیلوگرم بیوگوگرد آلی به ازای هر درخت به همراه مواد آلی مرطوب و مایه تلقیح تیوباسیلوس در چالکود توصیه می‌شود.

فاصله کاشت درختان انجیر

فاصله کاشت انجیر دیم 10 در 10 است و عمق گودال‌ها 1 تا 1.5 متر با طول و عرض 70 تا 80 و قلمه‌های حدود 70 تا 80 سانتی‌متر با قطر 2 تا 4 سانتی‌متر در آن کاشته می‌شود. زمان کاشت انجیر از اوایل اسفند تا نیمه اول فروردین ماه می‌باشد. نهال‌های انجیر دیم باید از آسیب سرما، گرمای شدید، خسارت آفات و موش حفظ شوند.

نهال انجیر

نگهداری و هرس انجیر

دو نوع هرس فرم دهی و هرس باردهی در انجیر انجام می‌شود. هرس فرم انجیر که سبب فرم دهی درخت به شکل بوته یا پا بلند است و هرس باردهی هم برای جلوگیری از چند تنه شدن درختان انجام شده و در آن برخی از پاجوش‌ها را حذف می‌کنند.

هرس پاییزه انجیر

در این نوع هرس از 2 تا 3 شاخه‌ای که بار داده است یکی که نزدیک تنه اصلی است حفظ کرده و بقیه را حذف می‌کنند.

گرده افشانی باغات انجیر

برخی از ارقام مانند ازمیر باید گرده افشانی شوند در غیر این صورت میوه‌ها قبل از رسیدن ریزش می‌کنند. گرده افشانی با کمک انسان و در بازه زمانی بین اواسط خرداد تا اواسط تیر انجام می‌شود. میوه‌های بر انجیر را داخل قوطی‌هایی ریخته و از درختان آویزان می‌کنند، بعد از مدتی زنبورهای بلاستوفاگا از میوه‌ها خارج شده و گرده افشانی انجام می‌دهند.  تعداد دفعات گرده افشانی یا بردادن 2 تا 3 بار به فاصله 7 تا 10 روز است.

زنبور بلاستوفاگا

آبگیرهای اطراف درختان انجیر دیم مرمت شوند که آب باران در آن نماند، عمل بهار کنی یا سله شکنی برای افزایش تهویه خاک و از بین بردن علف های هرز هم انجام شود.

علاوه بر این اقدامات بین ردیف‌ها در اردیبهشت ماه شخم زده می‌شود تا علف‌های هرز از بین بروند. از ین بردن علف‌های هرز بوسیله شخم بین ردیف‎‌ها، سله شکنی و مبارزه شیمیایی بوسیله پاراکوآت یا گلایفوزیت توصیه می‌شود.

زمان برداشت انجیر

رسیدن انجیر دیم از اوایل مرداد آغاز شده و زمان برداشت از نیمه دوم مرداد تا اواسط مهرماه طول می‌کشد. انجیرهای سبز بعد از خشک شدن و ریزش از درخت جمع آوری می‌شوند.

تنش‌های رطوبتی باعث بلوغ زود رس میوه و ریزش آن بخصوص در مناطق گرم و خشک می‌شود. کاشت انجیر در خاک‌های کم عمق توصیه نمی‌شود و تجمع آب هم باعث افزایش نماتد و مرگ درختان می‌شوند.

میوه انجیر

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

اپلیکیشن امداد کشاورز

به انجیر چه کودی بدیم؟مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها

منبع

مراحل کاشت، داشت و برداشت انجیر دیم

نقش مصرف بهینه کود بر کمیت و کیفیت انجیر در کشور.1384. زهرا خوگر، سولماز حامدی، عطیه مهرگان و محمد جعفر ملکوتی


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱