چطور بادمجان کشت کنیم؟

گیاه بادمجان(Solanum melongena) بومی مناطق گرمسیری دنیا است درایران در نواحی مانند خوزستان، هرمزگان، تهران، فارس، سیستان و بلوچستان،  خراسان رضوی و بوشهر کاشته می‌شود.

خواص بادمجان

بادمجان دارای ویتامین، مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، آهن می‌باشد. دارای ترکیبات فنولیکی ضد سرطان مانند آنتی اکسیدان ها می‌باشد. این گیاه تا 1.5 متر طول دارد. برگها ساده کنگره دار و گلها به شکل منفرد و خوشه ای هستند. دارای 5 گاسبرگ و 5 گلبرگ به هم پیوسته به رنگ‌های بنفش و سفید است. دارای خود گرده افشانی بالاست. میوه بادمجان سته و گوشتی و به رنگ‌های مختلف است.

آب و هوای مناسب برای کشت گیاه بادمجان

بادمجان

بومی مناطق گرمسیری است و به سرما حساس است. در کمتر از 16 درجه سانتیگراد آسیب می‌بیند. دمای مناسب برای رشد بادمجان بین 21 تا 30 درجه سانتیگراد است و برای برداشت یک محصول خوب به 4 ماه دوره رشدی با دمای مناسب و بدون سرما نیاز دارد. به شرایط غرقاب و رطوبت بالا حساس است و نیاز به نور کافی دارد. اگر درگلخانه کشت می‌شود دما کمتر از 20 درجه سانتیگراد نیاید.

خاک مناسب برای پرورش بادمجان

نیاز به خاک با بافت متوسط با زه کشی مناسب و مواد آلی دارد. در خاک‌های سنگین دیر رس‌تر می‌شود ولی عملکرد بیشتر می‌شود. pH مناسب برای کشت بادمجان 6 تا 6.5 است. بهتر است به دنبال محصولاتی مانند گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان کشت نشود. از نظر نیاز به مواد غذایی بادمجان قبل از کاشت باید 30 تا 40 تن کود پوسیده دامی در هکتار یا 10 تن کمپوست، یا 3 تن کود مرغی دریافت کند. برای تامین عناصر غذایی کم مصرف می‌توانید از کودهای کامل میکرو استفاده کرد. مسئله کود دامی بسیار مهم است و باید هر سه تا چهار سال در مزارع مصرف شود.

مقدار کودهای پایه نیتروژن، فسفر و پتاسیم به ترتیب 200، 100 و 100 کیلوگرم در هکتار است. البته کودهای ازته باید در 2 تا 3 نوبت در 30 تا 40 روز بعد از نشاکاری استفاده شود.

در زمان رشد نشا بعد از خروج برگهای اصلی از کودهای کامل به شکل کود آبیاری یا محلولپاشی از کودهای میکرو کامل استفاده کنید.

درمناطق دشت مقدار 100 تا 150 کیلوگرم کود اوره و 15 تا 20 کیلوگرم در هکتار به شکل سرک بین 1 تا 3 مرحله استفاده می‌شود. در مراحل رشدی نشایی از کودهای 20-20-20 استفاده می‌شود.

در ابتدای مرحله رشد از کودهای دارای فسفر بالا برای استقرار و ریشه زایی بیشتر ریشه‌ها استفاده شود. بعد از تشکیل میوه‌ها از کودهای با پتاسیم بالا می‌توان استفاده کرد. انتقال نشا در روزهای خنک ابتدای بهار انجام شود تا به گیاه تنش وارد نشود.

تاخیر در انتقال نشا باعث:

 تلفات بالای نشا و خشک شدن آنها می‌شود. به دلیل برخورد لبه داغ مالچ پلاستیکی به گیاه، همزمانی گلدهی با گرمای شدید هوا در مرداد ماه باعث کاهش عملکرد و ریزش میوه می‌شود. طغیان آفت کنه

عملیات آماده سازی زمین

قبل از خاکورزی باید آزمون خاک انجام شود و کودهای شیمیایی لازم با خاک مخلوط شوند و علف‌های هرز جوانه زده شده هم از بین بروند. بعد از شخم زمین تسطیح شود و جوی و پشته ایجاد شده، تیپ آبیاری قرار داده شود و روی آنها مالچ کشیده شود.

تولید نشای سالم و در زمان مناسب برای کاشت بسیار مهم است. استفاده از نشا باعث مصرف کمتر بذر، کاهش زمان لازم برای رشد و مقاوم تر شدن گیاه نسبت به تنش‌های آب و هوایی و آفات و بیماری‌ها می‌شود. در استفاده از نشا دیگر به تنک گیاهچه نیازی نیست و کنترل علفهای هرز هم آسان‌تر می‌شود. کشت نشا زمان برداشت را 3 تا 4 هفته جلو می‌اندازد.

مزایای سیستم نشای گلخانه‌ای نسبت به سیستم نشای فضای

گل بادمجان

تولید نشای گلخانه سریعتر از فضای باز است، مدیریت آفات و تغذیه راحتتر است، انتقال آن راحت تر است. برای کاشت نشا از انواع گلدان‌ها یا سینی‌های کشت پیتی، سفالی، فیبری و پلاستیکی می‌توان استفاده کرد. باید از بسترهای استریل و دارای زه کشی مناسب استفاده شود. مقدار 40 گرم در متر مربع سولفات آمونیوم، 50 گرم در متر مربع کلرید پتاسیم و 2 کیلوگرم در هکتار کمپوست به بسترهای کشت اضافه شود. بعد از قرار دادن بذرها در حفره های سینی کشت روی آنها به ضخامت 0.5 سانتیمتر کمپوست ریخته شود.

دمای مورد نیاز برای جوانه زنی بذور 24 تا 29 درجه سانتیگراد است و جوانه زنی بعد از 6 تا 8 روز اتفاق می‌افتد. تولید نشاها به 6 تا 8 هفته زمان نیاز دارد و استفاده از کودهای کامل 2 هفته بعد از کاشت بذر اتفاق می‌افتد. مصرف زیاد کود باعث طویل شدن نشا و ضعیف شدن آن در برابر بیماری ها می‌شود.

کاشت بذر برای تولید نشای بادمجان

میزان بذر لازم برای کاشت بادمجان در یک هکتار 125 و 200 گرم بذر مورد نیاز است. برای استریل کردن بذور 30 دقیقه در آب گرم 50 درجه سانتیگراد قرار داده شود. برای محافظت از بیماری‌های قارچی نشاها با قارچکشی مانند تیرام محلولپاشی شوند. دمای مناسب برای کاشت نشا 25 درجه سانتیگراد است. در روز 18 تا 21 و در شب 10 تا 18 درجه سانتیگراد. محل قرار گیری سینی‌های نشا روی سکوها می‏‌باشد چون روی زمین ممکن است دما کمتر باشد.

پرلیت و کوکوپیت که بستر کشت نشاها هستند هیچ ماده غذایی ندارد در نتیجه برای رشد نشا در مراحل ابتدایی رشد نشا به کودهای کامل با فسفر بالا و در مراحل بعدی به ازت و پتاس بالاتر نیاز دارد. کود استارتر برای تولید نشای بادمجان 6.25 گرم در 1 لیترآب می‌باشد.

انتقال نشا زمانی انجام می‌شود که طول نشا به 15 تا 25 سانتی متر برسد ولی هنوز گل تولید نشده باشد. 2 هفته قبل از انتقال نشا به زمین با کم کردن آبیاری و هوادهی نشاها اقدام به مقاوم سازی نشاها می‌شود. چند روز قبل از انتقال نشا از زیر گلخانه خارج شود و 12 ساعت قبل از انتقال آبیاری می‌شود و در زمان ابتدای صبح یا بعد از غروب آفتاب منتقل می‌شود. محل کاشت نشا داغاب روی پشته‌ها، بعد از آبیاری و گاورو شدن زمین است. برای کاشت یک هکتار به 2300 عدد نشا(150 گرم بذر ببا قوه نامیه بالا) نیاز داریم.

آبیاری بادمجان

رطوبت باید دائم تامین شود بخصوص در زمان آبیاری و تشکیل گل و میوه. تنش رطوبتی در زمان رسیدن مهم ترین دلیل تلخ شدن میوه بادمجان است. آبیاری بادمجان در تابستان هر 3 تا 4 روز یکبار و در بهار و پاییز 6 تا 8 روز یکبار انجام می‌شود. عمق ریشه‌های این گیاه تا 90 سانتیمتر است.

منبع

کاشت، داشت و برداشت بادمجان، محمود باقري

بیماری های بادمجان

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹