نکات برداشت و نگهداری پیاز

پیازهای روز بلند برای تشکیل به 14 تا 16 ساعت نور خورشید نیاز دارند. همچنین پیازهای تند مدت انبارمانی طولانی تری نسبت به پیازهای با طعم ملایم دارند. پیاز های با طعم ملایم اغلب درشت تر و آبدارترند، و نهایت 2 تا 3 ماه در انبار می‌مانند.

برداشت، التیام و نگهداری پیاز

التیام دهی پیاز چیست؟

فرآیند التیام دهی در پیاز یک ماه زمان می‌برد و در این مدت برای انبارمانی آماده می‌شود. پیازهایی که این دوره را طی می‌کنند مدت زمان طولانی را در طی پاییز و زمستان قادرند در انبار بگذرانند. البته ارقام روز بلند بیشتر از ارقام روز کوتاه پیاز در انبار سالم می‌مانند. پیازهای روز بلند برای تشکیل به 14 تا 16 ساعت نور خورشید نیاز دارند. همچنین پیازهای تند مدت انبارمانی طولانی تری نسبت به پیازهای با طعم ملایم دارند. پیاز های با طعم ملایم اغلب درشت تر و آبدارترند، طبق ضخیم و پوست کاغذی دارند و به راحتی پوست کنده می‌شوند. به قدری ملایم و شیرین هستند که خام خورده می‌شوند. متاسفانه اغلب ارقام شیرین ماندگاری بالایی در انبار ندارند و نهایت 2 تا 3 ماه می‌مانند. بر خلاف این پیازها، پیازهای تند می‌توانند حدود 6 ماه یا تا یک سال در انبار بمانند. این پیازها کوچکتر، و دارای لایه های نازکتر هستند و سختر پوست کنده می‌شوند. وقتی این پیازها بریده می‌شوند از چشم انسان اشک جاری می‌شود. علت تندی و اشک آوری این پیازها ترکیبات گوگردی هستند که در چشم حالت اسیدی پیدا می‌کنند.

پیاز

چه پیازهایی طولانی تر در انبار باقی می‌مانند؟

زمانی که در مورد پیازهای با انبارمانی بالا حرف می‌زنیم منظورمان در مورد پیازهای جنوب حرف نمی‌زنیم. مناطق شمالی که پیازهای روز بلند در آنجا کاشته می‌شوند قابلیت انبارمانی زمستانه دارند. این پیازها سفید، زرد و قرمز و با تندی ملایم تا متوسط هستند. پیازهای روز کوتاه تقریبا شیرین هستند و اغلب در مدت سه ماه باید فروخته شوند.

7 نکته مهم در برداشت و نگهداری پیازها در انبار

زمانی که پیازها در طول فصل گرم و با ذشد سریع و طول روز بلند رشد کرده باشند ساقه های آنها سر سبز و شاداب و حتی برخی از آنها گل هم داشته باشند. زمانی که پر شدن سوخ ها در اواسط تابستان انجام شد، کم کم برگهای پایینی شروع به زرد و سفید شدن می‌کنند. مدت کوتاهی بعد از این مرحله ساقه ها هم از گردن پیاز خم می‌شوند. این حالت در چند گیاه آغاز می‌شود و کم کم در سرتاسر مزرعه دیده می‌شود. برگهای پیاز زمان مناسب برای برداشت را نشان می‌دهند. صبر کنید تا یک دوم یا یک سوم کل محصولات خمیده شوند. البته می‌توانید گردن پیازها را با وسیله ای خم کنید. وقتی برگهی اطراف پیاز زرد و خشک شدند زمان مناسب برداشت است. بریدن ساقه ها توصیه نمی‌شود زیرا باعث ورود بیماری های باکتریایی به داخل گیاه می‌شود.

انبار پیاز

زمانی که تعدادی از برگها شروع به زرد و خشک شدن کردند آبیاری را قطع کنید، و به مدت یک تا دو هفته آبیاری نکنید. وقتی پیازها رسیدند قبل از اینکه بارندگی شدید اتفاق بیفتد برداشت کنید.

در روزهای صاف، آفتابی و خشک پیازها را از خاک خارج کنید بهتر است قبل از این کار خاک اطراف پیاز را سست کنید. سعی کنید در زمان برداشت پیازها زخمی نشوند. مدتی بعد از برداشت پیازها را روز زمین در هوای صاف و آفتابی و خشک قرار دهید تا ریشه ها خشک شوند.

برای آماده سازی نگهداری انبار باید مدتی در محیط خشک و سرپوشیده و با تهویه مناسب به صورت یک ردیفه قرار دهید تا خشک شوند و فرآیند التیام دهی در آنها انجام شود. نیاز به تمیز کردن پیاز نیست. تا زمانی که ساقه ها خشک و قهوه ای شوند در همین مکان بمانند. این مرحله اجازه می‌دهد پیاز وارد دوره خواب شود و به بیماری ها مقاوم شود. در منطقه شما تابستان هم بارندگی وجود دارد بهتر است این کار در گاراژ یا سوله بزرگ و دارای سیستم گرمایش به مدت 2 هفته در دمای 23 تا 26 درجه سانتی گراد انجام شود. نکته مهم در فرایند التیام دهی وجود محیط سایه گرم و خشک و دارای گردش هوا است.

پیاز

پیازها را مرتب کنید و پیازهای تازه تر را در بالای پیازها قرار دهید  تا کاملا خشک شوند. اگر برخی پیازها گل دارند ابتدا آنها را برای فروش بفرستید. زیرا ساقه های گلدهنده به دلیل داشتن رطوبت به بیماری ها حساس تر هستند.

پیازها را در مکانی تاریک، خشک و خنک قرار دهید. بهتر است برای کاهش رطوبت در بین برگه های کاغذی یا سبدهای سیمی، جعبه های شیر و کیسه های کرباسی نگهداری شوند.  

پیازهای کوچک را تا بهار نگه دارید تا برای سال بعد در زمین بکارید به این روش کاشت آنیون ست گفته می‌شود.

راهنمای کشت پیاز

کودهای مناسب برای کشت پیاز

منبع

https://www.gardenbetty.com/how-to-harvest-and-cure-your-onion-crop/


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۹/۰۶/۰۵