عارضه‌های میوه خیار و کدو

تعدادی از عارضه‌های گلدهی و میوه دهی خیار و کدو تابستانی شامل کمبود تشکیل میوه، عارضه گردن باریک یا گردن بطری، ته باریک شدن خیار، کج شدگی و انحنا، ترکیدن، توخالی شدن یا حفره دار شدن، زیپی شدن و زخمی شدن هستند.

عارضه های گلدهی و میوه دهی در خیار و کدو خورشتی

تعدادی از عارضه‌های گلدهی و میوه دهی خیار و کدو تابستانی شامل کمبود تشکیل میوه، عارضه گردن باریک یا گردن بطری، ته باریک شدن خیار، کج شدگی و انحنا، ترکیدن، توخالی شدن یا حفره دار شدن، زیپی شدن و زخمی شدن هستند.

کاهش تشکیل میوه

کاهش تشکیل میوه می‌تواند به دلیل کم بودن گرده افشانی به خاطر کم بودن فعالیت زنبورهای گرده افشان، کاهش زنده بودن گرده‌ها و یا کاهش جوانه زنی گرده به دلیل گرمای شدید هوا است. تنش آبی می‌تواند این عارضه را تشدید کند. وقتی دمای طول روز بیشتر از 32 درجه سانتی گراد و دمای شب از 21 درجه سانتی‌گراد بیشتر شود این عارضه بیشتر می‌شود. برای کاهش این عارضه از ارقامی که خود گرده افشان هستند و یا برای تشکیل میوه به گرده افشانی نیار ندارند استفاده می‌شود.

ارقام بدون نیاز به گرده افشانی کدو و خیار برای تولید میوه به شرایط محیطی و فعالیت حشرات گرده افشان وابسته نیستند به این عارضه‌ها حساسیت کمتری دارند. داشتن حفره های کوچک در اطراف دانه ها که در موارد شدیدتر باععث ایجاد حفره بزرگ داخل میوه می‌شود.

توخالی شدن

تشکیل کم میوه می‌تواند به دلیل مدیریت مزرعه هم باشد، به این ترتیب که به خیارها و کدوهای تابستانه اجازه داده می‌شود روی بوته رشد کنند تا به بلوغ برسند که این کار باعث می‌شود رشد و گلدهی مجدد گیاه متوقف شود یا اصطلاحا گیاه خاموش شود. برای تولید مجدد گل و میوه برداشت میوه های خیار و کدو باید تدریجی و هر 2 تا 3 روز یکبار انجام شود.

تشکیل میوه های بد شکل و دفرمه

تشکیل این میوه‌ها به دلیل تعداد میوه بالا، دمای بالا و استرس آبی در تابستان و کاهش دما در شب‌های پاییز  اتفاق می‌افتد. این عارضه‌ها شامل گردن بطری و ته باریکی، میوه‌های پیچ خورده و کمر باریک هستند. این مشکلات به دلایلی مانند مشکلات در گرده افشانی ممکن است رخ دهد. آسیب های دیگری شامل آسیب ناشی از علف کش‌ها، از بین رفتن ریشه در زمان انتقال یا باد شدید می‌تواند تشکیل میوه‌های بد شکل را بیشتر کند.

بد شکلی به دلیل کمبود پتاسیم

کمبود پتاسیم

 کمبود پتاسیم می‌تواند باعث باریک شدن ته میوه خیار شود. پتاسیم یک عنصر فعال و متحرک است و بیشتر به سمت برگهای جوان حرکت می‌کند به همین دلیل در مواقع کمبود آن علائم در برگهای مسن تر دیده می‌شود. در این حالت ممکن است میوه در قسمت انتهایی به اندازه کافی رشد نکند و باریک بماند البته این عارضه به دنبال تنش آبی هم دیده می‌شود.

تو خالی شدن یا حفره ای شدن داخل خیار و کدوی تابستانه می‌تواند به دلیل گرده افشانی ناکافی و تشکیل بذر کم بوجود بیاید. کمبود عنصر بر یا کمبود عناصر بر و کلسیم می‌تواند باعث افزایش عارضه توخالی شدن شود.

کمبود بر و کلسیم

بد شکلی به دلیل کمبود بر

کمبود بر

کمبود بر

علائم کمبود بر ابتدا در برگهای جوان دیده می‌شود. کمبود بر در میوه‌ها باعث کوتاه ماندن، پیچ خوردن و زخم روی میوه خیار می‌‎شود. علائم علاوه بر کوتاه ماندن به شکل زرد شدن لکه ای طولی یا زخم های طولی چوب پنبه‌ای دیده می‌شوند.

عارضه شکم زرد خیار

عارضه شکم زرد

در این عارضه میوه خیار در سمتی که رو به زمین است و نور نمی‌بیند زرد روشن می‌شود. بیشتر در میوه‌هایی که روی زمین سرد و مرطوب قرار گرفته اند دیده می‌شود.

کنترل

برای کنترل باید شاخه های خیار روی رداربست قرار بگیرند و کودهای ازته زیاد استفاده نشود.

دانه سرخکی روی میوه  

این عارضه بیشتر روی پوست خربزه، طالبی و خیارها دیده می‌شود. لکه‌های کوچک قهوه‌ای رنگی هستند که روی سطح میوه‌ها را می‌پوشانند. این لکه‌ها سطحی هستند و وارد لایه‌های داخلی میوه نمی‌شوند همچنین می‌توانند روی برگها و ساقه‌ها هم وجود داشته باشند. این عارضه در مناطقی از پوست میوه که تعرق قطرات آب شور اتفاق میی‌افتد دیده می‌شود.

کنترل

در محصولاتی که در پاییز برداشت می‌شوند باید آبیاری در آخر فصل کاهش پیدا کند. کاهش مقدار آبیاری در مراحل انتهایی رشد میوه بر اندازه میوه تاثیر نا مطلوبی ندارد.

تغییر شکل میوه خیار به دلیل کمبود نیتروژن

کمبود ازت
برای تشکیل میوه علاوه بر عناصری مانند روی و بر به وجود نیتروژن هم نیاز است. میوه خیار در کمبود نیتروژن به شکل دوکی شده و برگهای تازه تولید شده ریز و سبز تیره می‌شوند در حالیکه برگهای قدیمی تر زرد شده و می‌میرند. برای کنترل این عارضه با توجه به مقدار نیتروژن خاک از کودهای ازته استفاده شود.  

توخالی شدن مرکز هندوانه یا قلب خالی

توخالی شدن هندوانه

این عارضه به دلایلی همچون اختلالات ژنتیکی و شرایط محیطی نا مناسب بوجودمی‌آید. این عارضه به همراه عدم گرده افشانی کافی و سرعت رشد بالای میوه به دلیل کود و آبیاری بالا است. برای کنترل این عارضه باید از ارقام مقاوم به این عارضه  استفاده شود و از برنامه کود و آبیاری منظم پیروی شود.

لایه نکروتیک یا لایه قهوه ای در هندوانه

لایه قهوه ای

این عارضه علاوه بر هندوانه در طالبی به شکل لایه‌ای از بافت مرده، سخت، خشک و  قهوه ای مایل به قرمز در ناحیه بین پوست و گوشت میوه دیده می‌شود. این عارضه از اندازه 3 میلی متر تا اندازه‌های بزرگتر در این ناحیه قابل مشاهده است. در هندوانه این عارضه از  بیرون میوه دیده نمی‌شود. در طالبی بافت‌های مرده ممکن است تا داخل بافت میوه هم پیشروی کنند. در روی سطح پوست میوه طالبی لکه‌های دایره ای آب گزیده و فرورفته‌ای وجود دارد.

کنترل

برای کاهش این عارضه از ارقام مقاوم هندوانه که شناسایی شده اند استفاده شود و استرس خشکی به گیاه وارد نشود.

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی

منابع

https://www.gardeningknowhow.com

University of Delaware

 

 

 

 

 


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷