زمان رسيدن و برداشت ميوه انار

ميوه انار را در رديف ميوه‌هاي نافرازگرا طبقه بندي مي‌كنند، اما ميزان اسيديته آن در طول مدت انبارداري کمتر و قند و pH آن افزايش يافته و طعم و مزه آن در طول دوره‌هاي معمول انبارداري بهتر مي‌شود.

زمان رسيدن ميوه انار

نسبت قند به اسید موجود در گوشت دانه، مهمترین عامل موثر در طعم و مزه انار می‌باشد. اکثر افراد ارقام شیرین که دارای مقدار متوسطی اسید هستند، را می‌پسندند. مقدار قند متوسط میوه انار حدود 17 درصد است و تا 20 درصد هم مشاهده شده است. مقدار اسید قابل تیتراسیون، که در انار به عنوان اسید سیتریک اندازه گیری و محاسبه می‌شود، در میوه های رسیده ارقام شیرین بسیار کم و در ارقام ترش خیلی زیاد است. اسید تارتاریک یکی دیگر از اسیدهای موجود در آب انار می‌باشد که طعم آن ترش است، مقدار اين اسيد در نوع شیرین 6 گرم در لیتر و در انار ترش 5/37 گرم در لیتر اندازه گيري شده است. ميوه انار را در رديف ميوه‌هاي نافرازگرا طبقه بندي مي‌كنند، اما ميزان اسيديته آن در طول مدت انبارداري کمتر و قند و pH آن افزايش يافته و طعم و مزه آن در طول دوره‌هاي معمول انبارداري بهتر مي‌شود.

زمان برداشت انار

در مورد زمان رسيدن و برداشت انار نظرات متفاوتي وجود دارد. برخي را عقيده بر است كه بايد انار را کاملا رسيده برداشت كرد. زمان رسيدن ميوه انار به شرايط اقليمي منطقه و نوع رقم بستگي دارد. اين زمان در شرايط استان يزد از اواخر شهريور آغاز و تا اوايل آبان ماه ادامه مي‌يابد. تأخير در برداشت باعث افت وزن، كاهش شفافيت و مرغوبيت دانه، تغيير رنگ پوست، افزايش درصد آلودگي به كرم گلوگاه، افزايش درصد تركيدگي و كاهش خاصيت انباري ميوه مي‌گردد. انارهاي نارس نيز از طعم و مزه خوبي برخوردار نبوده و رنگ پوست و دانه به شرايط نرمال و نهايي خود نرسيده است. به همین دلیل توصيه مي‌شود، زمان رسيدن ميوه انار را با توجه به شرايط اقليمي منطقه، تجارب گذشته و نوع رقم تعيين و در زمان مقرر، اقدام به برداشت محصول گردد.

برداشت انار

نحوه برداشت محصول انار

 برداشت ميوه انار بصورت دستي انجام مي‌شود. ميوه رسيده انار با چرخش ميوه به سمت راست يا چپ از شاخه جدا مي‌گردد. در باغهاي جديد الاحداث و ارقام پاكوتاه، يك كارگر به تنهايي ميوه را چيده و آنرا داخل كيسه يا سطل گذاشته و يا به آرامي روي زمين مي‌گذارد. اما در باغهاي قديمي كه درختان داراي جثه بزرگ و ارتفاع بلند هستند، كار برداشت بوسيله دو نفر انجام مي‌شود. يك نفر كه در كنار درخت، يا روي چهارپايه با يكدست خود را نگه داشته و با دست و يا روي تنه‌هاي قطور درخت ايستاده و معمولا در زير درخت مي‌نشيند، پرتاب ديگر انارها را تك تك چيده و به سمت نفر دوم كه معمولا مي‌كند و او انار را گرفته و به آرامي روي زمين مي‌گذارد. بعد از پایان كار، يا بطور همزمان توسط فرد ديگر انارهاي چيده شده در پاي هر درخت تفكيك و انارهاي سالم و عاري از كرم گلوگاه در جعبه‌هاي مخصوص گذاشته و به انبار فرستاده مي‌شود. نكته قابل توجه در برداشت انار، بويژه اگر قصد انباركردن يا صادرات آن داريم، اين است كه در مراحل مختلف برداشت و يا حمل و نقل، به هيچ وجه نبايد به ميوه انار ضربه وارد شود. ميوه هايي كه احتمالا مي‌افتند و به آنها ضربه وارد مي‌شود را بايد جدا نموده و بلافاصله به مصرف برسد و يا براي رب يا اناردان استفاده گردد. با توجه به عدم يكنواختي ارقام مختلف انار، از نظر تاريخ رسيدن، توصيه مي‌شود از تنوع زياد ارقام در يك باغ پرهيز گردد تا هزينه‌هاي برداشت زياد نشود. به علاوه بعضي از باغداران انارهاي درشت و صادراتي حاصل از گل اول را زودتر برداشت كرده و به بازار عرضه و باقيمانده انارها را در آخر فصل برداشت مي‌كنند كه به نظر مي‌رسد روش خوبي است. اما اكثر باغداران تمام ميوه باغ را بطور همزمان در آخر فصل برداشت مي‌كنند.

برداشت انار

درجه بندي، بسته بندي و حمل و نقل انار

اندازه، رقم، رنگ، طعم و مزه، كيفيت و محل توليد از جمله فاكتورهايي است كه بايد براي درجه بندي و بسته بندي مورد توجه قرار گيرد. رعايت اين نكات مي‌تواند منافع توليدكنندگان و مصرف كنندگان را تأمين کند. اما متأسفانه در اكثر مراكز توليد، درجه بندي صورت نمي‌گيرد و ميوه انار بصورت فله‌اي و در جعبه‌هاي غيراستاندارد به بازار داخلي عرضه مي‌شود و در نتيجه ميزان ضايعات آن بالاست.

منابع

اصول فني برداشت و مسائل پس از برداشت انار-منصور شاكري-1387

منبع : اصول فني برداشت و مسائل پس از برداشت انار-منصور شاكري-1387
تاریخ مطلب : ۱۳۹۹/۰۷/۰۱