روش کشت گیاه هل

هل نوعی ادویه است که از دانه های دو گونه گیاهی از خانواده زنجبیل سانان به دست می‌آید. این ادویه خوش بو از دانه هایی دارد که در یک غلاف قرار دارند. این ادویه توسط وایکینگ ها به اسکاندیناوی برده شد و سپس به سراسر نقاط دنیا معرفی شد. از نظر عطر و طعم بسیار خوش بو و دلپذیر است.

معرفی گیاه هل

هل نوعی ادویه است که از دانه های دو گونه گیاهی از خانواده زنجبیل سانان به دست می‌آید. این ادویه خوش بو از دانه هایی دارد که در یک غلاف قرار دارند. ممکن است کلمه هل سیاه را شنیده باشید که از گونه Amomum subulatum  و هل سفید هم با سفید کردن از گونه سبز به دست می‌آید. هل سبز از همه انواع آن در دنیا گران تر است. گران بودن هل سبز به دلیل زمان بر بودن فرآیند برداشت تا فراوری است.

گیاه هل درختچه ای به ارتفاع 1.5 تا 2 متر است. گیاهی گرمسیری تا نیمه گرمسیری است. این گیاه ساقه ای عمود دارد و هر سال ساقه های رونده به شکل ریزوم هم تولید می‌کند. هل بومی کوهستان های مناطق جنگلی جنوب شرق آسیا و جنوب شرق هندوستان است. سابقه مصرف این گیاه ادویه ای به 4000 سال پیش و یونان و رم باستان بر می‌گردد. این ادویه توسط وایکینگ ها به اسکاندیناوی برده شد و سپس به سراسر نقاط دنیا معرفی شد. از نظر عطر و طعم بسیار خوش بو و دلپذیر است.

گیاه هل

روش تکثیر گیاه هل از طریق بذر

برای کاشت بذر باید بذور را در گلدان حاوی نیتریک اسید 2.5 درصد گذاشته و 2 دقیقه هم بزنید تا پوسته سخت آن خراشیده شود. سپس آب کشیده  و در بستر استریل کشت کنید. از موادی ترکیب شده از پیت ماس و ورمی کمپوست به عنوان بستر کشت استفاده کنید. در کشت فضای باز به فاصله 1.5 تا 2.5 سانت از هم و در عمق 0.5 سانت در سایه کاشته شود. این گیاه خاک های اسیدی و دارای هوموس را ترجیح می‌دهد. در طول زمستان می‌توانید به داخل گلخانه انتقال دهید. برای حفاظت بیشتر بهتر است با کاه سطح خاک را بپوشانید.

روش تکثیر هل از طرق ریزوم

برای تکثیر می‌توانید ریزوم ها را از گیاهان بالای یک ساله جدا کنید و در بستر جدید کاشته شود. ریزوم های مناسب حداقل دو شاخه داشته باشد.

گل هل

میوه هل

روش کاشت گیاه هل

حتما گیاه جدیدی را در محیط دارای سایه نسبی بکارید و سعی کنید نزدیک درختان کاشته نشود. همواره زمین مرطوب ولی با تهویه باشد. هیچ گاه اجازه ندهید خاک خشک شود و در صورتی که بارندگی منطقه کافی نیست آبیاری کنید. ممکن است در فصول خشک و گرم به اسپری آب نیاز داشته باشد. بعد از کاشت گیاه در یک گلدان وقتی دمای محیط خارج 10 درجه سانتی گراد شد گلدان را به فضای باز انتقال داده و در محیطی که نور نسبی حدود 6 تا 8 ساعت است انتقال دهید. در کاشت این گیاه آبیاری منظم را فارموش نکنید و فراموش نکنید گیاه را در آفتاب شدید قرار ندهید. pH مناسب خاک 5.1 تا 6.5 و خاک با زه کشی کافی برای کاشت هل مناسب است.

برداشت محصول هل

گیاه هل برای تولید محصول اقتصادی باید 3 سال رشد کند. بعد از بالغ شدن گلها به تدریج خشک می‌شود و کپسول ها شروع به رشد می‌‌کنند. زمانی که رنگ کپسول شروع به سبز شدن کرد و شرع به خشک شدن کرد 6 تا 7 روز بعد شروع به برداشت کنید. چون دانه های هل سریع از غلاف جدا می‌شوند برای جمع کردن آنها غلاف ها به فشار کمی نیاز دارند تا باز شوند.

منابع

https://gardenerspath.com/plants/herbs/grow-cardamom/

https://davesgarden.com/guides/pf/go/59557/#b


منبع : امداد کشاورز
تاریخ مطلب : ۱۳۹۹/۰۶/۲۳