کنترل سیلاب در البرز

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای سال جاری در ۲۲ حوزه آبخیز استان البرز، عملیات مختلف آبخیزداری و عموما مکانیکی با اولویت کنترل سیلاب و فرسایش در نظر گرفته شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

به گزارش سازمان جنگل ها،«خلیل آقایی» در دیدار با استاندار البرز اظهار داشت: در تفاهم‌نامه استانداری البرز و سازمان جنگل‌ها و مراتع  برای اختصاص بودجه مناسب جهت انجام عملیات آبخیزداری در سال ۹۸ این استان برنامه ریزی شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر نقش مردم در تصمیم‌گیری و اجرای پروژه‌های منابع‌طبیعی و اجرای عملیات بیولوژیک آبخیزداری از جمله کپه‌کاری، بذرپاشی و نهالکاری افزود: هیچ راهی بهتر و اثربخش‌تر از مشارکت‌دهی خود مردم در اجرای  این وظایف وجود ندارد و مردم خودشان بهترین مجری و ناظر هستند و باید در تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرای پروژه‌ها حضور قوی داشته باشند.

آقایی به آماده‌سازی بستر مشارکت مردمی در حفاظت و توسعه عرصه های منابع طبیعی اشاره کرد و از بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه به عنوان تبلور مشارکت دهی مردم در مدیریت و توسعه عرصه‌های منابع طبیعی نام برد.

اختصاص ۸۰ میلیارد تومان به پروژه های منابع طبیعی

 استاندار البرز هم در این دیدار اظهار داشت: فعالان حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی با عشق پایدار به طبیعت به وظایف خود عمل می‌کنند و شغلی حساس دارند.

عزیز الله شهبازی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ استانداری البرز با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: ۴۳ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و ۳۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری، جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی البرز اختصاص یافته است و امیدوارم با توجه به اهمیت موضوع، این اعتبارات افزایش یابد.

استاندار البرز گفت: مردم مناطق مختلف استان از اجرای عملیات آبخیزداری در سال گذشته رضایت دارند و با توجه به اثربخشی این پروژه‌ها خواستار افزایش اعتبارات این بخش و گسترش اجرای آنها در سال جاری هستند.

وی مدیریت صحیح در حوزه مرتعداری و انجام دقیق پروژه‌های آبخیزداری البرز را در کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از سیل و سیلاب‌های فصلی بسیار موثر دانست و گفت: علیرغم اینکه استان البرز در فروردین ماه امسال، رتبه چهارم کشوری را از نظر حجم بارش‌ها داشت ولی بخاطر اجرای خوب و مناسب عملیات آبخیزداری و کنترل سیلاب و پیشگیری از وقوع آن، هیچ گونه خسارتی را شاهد نبودیم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دانلود اپلیکیشن مشاوره رایگان کشاورزی

دانلود اپلیکیشن امداد کشاورز

مشاوره رایگان کشاورزی، کشاورزی هوشمند، مشاوره تلفنی کشاورزی، آفت، بیماری، کود، بذر، سم، زراعت، باغداری، زنبورداری، دام، طیور، آبزیان، پرورش قارچ، ماشین آلات، خرید و فروش، محصولات و نهاده‌های کشاورزی، زعفران، پسته، گیاهان دارویی، گاو، گوسفند، میگو، مشاوره رایگان، کشاورزی نوین، کشاورزی آنلاین، کشاورزی مدرن، کارشناس کشاورزی،اخبار کشاورزی، دانلود اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکیشن کشاورزی، اپلیکشن آفات و بیماری‌ها، مشاوره رایگان با کارشناس کشاورزی، نرم افزار کشاورزی


منبع : ایرنا
تاریخ مطلب : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰